קורס עיסוי רפואי

כל מה שרצית לדעת לגבי קורס עיסוי רפואי

קורס עיסוי רפואי הוא מהקורסים הנפוצים והפופולריים ביותר בלימודי הרפואה המשלימה. הבוגרים של קורס עיסוי רפואי משתלבים במקומות עבודה שונים בין השאר בקופות החולים, קבוצות ספורט ובתי החולים. במהלך קורס עיסוי רפואי התלמידים רוכשים מגוון מיומנויות וידע נרחב בתחום העיסוי. בנוסף הלימודים מקנים שפה מקצועית שמאפשרת לבוגרים לנהל דיאלוג מקצועי לטובת המטופלים עם עמיתים מתחומים מקבילים בתוך המוסדות הרפואיים השונים.

טכניקות טיפול
במהלך קורס עיסוי רפואי התלמידים לומדים להשתמש בטכניקות טיפול במגע עבור פגיעות אורתופדיות. הטיפולים נועדו לסייע לגוף בשיקום הרקמות הרכות שנפגעו בעקבות שימוש יתר או כתוצאה מטראומה. אופן פעולת הטיפול באמצעות מגע ועיסוי פועל גם על המישור הנפשי וגם על המישור הפיזיולוגי. מבחינה פיזיולוגית פעולות העיסוי מגבירה את זרימת הדם ונוזלי הלימפה. כתוצאה מכך לחומרי חמצן ומזון ניתנת האפשרות להגיע אל הרקמות הפגועות. הטיפול במגע יש השפעה חיובית גם במישור הנפשי. עיסוי רפואי כשהוא מבוצע במקצועיות הוא טיפול מרגיע ותורם רבות למטופל בייחוד במצב של דחק נפשי. הטיפולים מאפשרים למטופלים להגיע להרפיה ולהוריד באופן כללי את רמת המתח הנפשי.

תורת הדיקור הסיני

בקורסים של לימודי רפואה סינית לומדים גם את הרקע התיאורטי להתפתחות הרפואה הסינית המסורתית, כמו גם את שיטות הטיפול הפרקטיות לימנו כגון, לימודי דיקור סיני ואופן השימוש בצמחי המרפא השונים. במסגרת קורס דיקור סיני לומדים להכיר את הערוצים, המיקומים והנקודות בגוף שרלוונטיים לדיקור, לשם טיפול במחלות הנגרמות מחוסר האיזון באנרגיה של המטופל. במסגרת הקורס מתמקדים בנקודות השונות לדיקור ולמה הן מועילות למטופל. בשיטה זו מייחסים חשיבות גדולה לזווית המחט ולעומק הדיקור, כמו גם לזמן הדיקור ביחס לנשימה, להוצאת המחט, לעובי המחט, למהירות החדרת המחט וכדומה. במסגרת קורס דיקור התלמידים מתמקצעים באבחון של מיקומי ההפרעות לזרימת האנרגיה ומתרגלים את הטכניקות השונות של הדיקור.

קורס עיסוי רפואי בשיטות ייחודית

Leave a Reply

Your email address will not be published.

**Commentor's URL Will be Followed